Nie masz OC, będziesz płacił!.

Każdy posiadasz samochodu, motoru, motoroweru, przyczepy samochodowej musi mieć ubezpieczenie OC.

Zmusza nas do tego ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, według której każdy pojazd mechaniczny musi być ubezpieczony.


Jeżeli nasz pojazd nie będzie ubezpieczony, co wtedy?

Czeka nas kara, którą nałoży na nas Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Poniżej tabelka jak to wygląda na rok 2021 z podziałem na rodzaj pojazdu.

Jak widać, chwila nieuwagi, parę dni i możemy nieźle oberwać po naszym portfelu. Kary zaczynają się od 190 zł dla między innymi motorów, motorowerów. Samochody osobowe, których jest najwięcej na naszych drogach to kary od 1120 zł, a dla ciężarowych od 1680 zł. Kary z roku na rok wzrastają, a UFG ma coraz większą skuteczność w ich egzekwowaniu. Listy z karą dostało już wielu kierowców, często za swoje roztargnienie. Jak to w naszym kraju, każdy kombinuje, próbuje się odwołać od kary, choć nie zawsze to się udaje. 


Jak się uchronić przed karą?

Najprościej, posiadać obowiązkowe ubezpieczenie. Wielu posiadaczy samochodów, bardziej nowych właścicieli, myśli że ubezpieczenie OC z którym kupują samochód, samo się wznowi. To jest właśnie jeden z największych błędów. Ubezpieczenie nie odnowi się samo! Znam przypadki, gdzie często po paru dniach ludzie do mnie dzwonili chcąc polisę z datą wstecz bo zapomnieli, albo nie wiedzieli, że ubezpieczenie się nie wznowi. Nie wystawiam polis z datą wcześniejszą! Znam też takich, którzy nie mieli ubezpieczenia pół roku lub dłużej. Może być też taka sytuacja, że dostaniemy kwitek z ubezpieczenia i to ubezpieczenie nie będzie opłacone lub nawet będzie to tylko wniosek, a nie polisa. Trzeba pilnować tego lub najlepiej, zadzwonić do agenta gdy kupimy samochód, aby nie obudzić się jak już będzie za późno z dodatkowymi nieprzewidzianymi kosztami. Ubezpieczenie wznowi się za rok, ale jeżeli sami je kupujemy i opłacamy polisę w trakcie jej trwania.


Tanie OC u agenta i nie tylko.

Oczywiście, że OC może być tanie i w tym pomagam. Mam dostęp do prawie każdej ubezpieczalni na naszym rynku. OC dla samochodu może zaczynać się już od około 340 zł składki rocznej. Wszystko uzależnione jest od wieku, historii ubezpieczeniowej, marki oraz silnika auta, miejsca zarejestrowania i paru innych czynników. Każdego z moich klientów przestrzegam przed zakupem auta, ponieważ OC które dostajemy wraz z nowym nabytkiem niekoniecznie będzie opłacone. Tu zapraszam zawsze do kontaktu ze mną lub poprzez infolinię danej ubezpieczalni, aby sprawdzić czy OC, które otrzymaliśmy wraz z naszym nowym nabytkiem faktycznie jest opłacone i ważne. 

Skontaktuj się ze mną, znajdę najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie, Twoich bliskich lub Twojej firmy.

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
...

Zobacz również.

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

10 maj, 2021

ABC wypadku - likwidacja szkody z OC sprawcy

Jesteś poszkodowanym w wypadku i ucierpiałeś na tym materialnie, fizycznie i psychicznie.   Wiadomo, że lepiej nie uczestniczyć w takich zdarzeniach, ale tego nie da się przewidzieć. Teraz musisz być przygotowany na likwidację szkody z OC sprawcy. Może by…

Czytaj dalej

20 kwiecień, 2021

ABC wypadku - co musisz wiedzieć

Najważniejsze to zachować spokój, każdemu może się zdarzyć wjechać w inny samochód z różnych przyczyn, ale o tym dlaczego tak się stało, nie będę pisał. Skupię się na tym co warto wiedzieć, gdy już się coś stanie i to nie z naszej winy. Ocena sytuacji! No…

Czytaj dalej

29 marzec, 2021

Autocasco - warto wiedzieć

Dbamy o swój samochód. Mając samochód bardziej wartościowy, dbamy o niego chcąc zabezpieczyć go jak się da. Jedziemy na myjnię, nawoskować i polerować całą karoserię. Sam korzystam z usług firmy, która zadbała o wnętrze, między innymi piorąc całą tapicerk…

Czytaj dalej