ABC wypadku - likwidacja szkody z OC sprawcy.

Jesteś poszkodowanym w wypadku i ucierpiałeś na tym materialnie, fizycznie i psychicznie.

 

Wiadomo, że lepiej nie uczestniczyć w takich zdarzeniach, ale tego nie da się przewidzieć. Teraz musisz być przygotowany na likwidację szkody z OC sprawcy. Może być to proste, a może się okazać drogą przez mękę. Jeżeli jest to Twój pierwszy raz, to powinieneś nieco wiedzieć.

Wycena z rozliczeniem w gotówce. 

Zacznę od wyceny, której podejmuje się ubezpieczalnia sprawcy lub Twoja (ubezpieczalnie rozliczają się miedzy sobą). Ubezpieczalnie często proszą o zdjęcia uszkodzeń i na tej podstawie wyceniają szkodę. Jeżeli tak chcemy też to załatwić, warto zrobić kilka zdjęć plus dodać konkretny, szczegółowy opis uszkodzenia. Pomoże nam to uzyskać satysfakcjonującą kwotę odszkodowania. Jeżeli jednak dostaniesz kwotę która Cię, delikatnie mówiąc, nie satysfakcjonuje, nie czekaj tylko odwołuj się od tej decyzji i żądaj rzeczoznawcy. Ubezpieczalnia może wysłać swojego rzeczoznawcę i on po oględzinach sporządzi wycenę. Jest też opcja, w której bierzesz swojego rzeczoznawcę, lecz za niego będziesz musiał zapłacić.


Rozliczenie bezgotówkowe.

To jest najlepsza opcja. Podstawiasz auto do autoryzowanego serwisu producenta, następnie tam auto zostanie naprawione, a tego koszty poniesie ubezpieczyciel.

Pamiętaj, na czas naprawy samochodu powinieneś dostać auto zastępcze.

Jesteś ranny w wypadku?


Doznałeś jakiegoś uszczerbku na zdrowiu w wypadku, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, a nawet więcej. Tu bardzo ważne, aby zbierać całą dokumentacje medyczną, to jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Wizyty w prywatnych placówkach medycznych, rehabilitację, wizyty u psychologa po traumatycznym przeżyciu jak i zadość uczynienie to wszystko może pokryć ubezpieczenie OC sprawcy.

Wiedza = zaoszczędzony czas.

Każdego z moich klientów zachęcam do kontaktu ze mną w razie właśnie takiej lub innej sytuacji. Pomagam dobrą radą i pokieruje jak całą sprawę rozwiązać. Często mam telefony czy wiadomości z takimi zapytaniami i udało mi się przez to pomóc wielu osobom. Wiedza w tym wypadku daje nam sporo zaoszczędzonego czasu, który możemy spędzić bardziej pozytywnie.

Skontaktuj się ze mną, znajdę najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie, Twoich bliskich lub Twojej firmy.

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
...

Zobacz również.

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

20 kwiecień, 2021

ABC wypadku - co musisz wiedzieć

Najważniejsze to zachować spokój, każdemu może się zdarzyć wjechać w inny samochód z różnych przyczyn, ale o tym dlaczego tak się stało, nie będę pisał. Skupię się na tym co warto wiedzieć, gdy już się coś stanie i to nie z naszej winy. Ocena sytuacji! No…

Czytaj dalej

12 kwiecień, 2021

Nie masz OC, będziesz płacił!

Każdy posiadasz samochodu, motoru, motoroweru, przyczepy samochodowej musi mieć ubezpieczenie OC. Zmusza nas do tego ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, według której każdy pojazd mechaniczny musi być ubezpieczony. Jeżeli nasz pojazd nie będzie u…

Czytaj dalej

29 marzec, 2021

Autocasco - warto wiedzieć

Dbamy o swój samochód. Mając samochód bardziej wartościowy, dbamy o niego chcąc zabezpieczyć go jak się da. Jedziemy na myjnię, nawoskować i polerować całą karoserię. Sam korzystam z usług firmy, która zadbała o wnętrze, między innymi piorąc całą tapicerk…

Czytaj dalej